homepage

Zlatá tretra Ostrava!

V úterý 31.5. 2022 jsme se s největšími dětmi vydali objednaným autobusem na 61. ročník závodů Zlatá tretra v Ostravě.

Atmosféra na závodech byla úžasná, většina atletů vybojovala své osobní rekordy.

Fandili jsme při padnutí světového rekordu v běhu na 300 m překážek v podání nizozemky Femke Bolové, která časem 36,86 odsunula z držení světového rekordu Zuzanu Hejnovou. Zuzana Hejnová se zde za velikého potlesku loučila s publikem a ukončila tak svojí závodní kariéru. Při běhu na 3 000 m padl nový rekord mítingu, Etiopan Lamecha Girma se stal prvním běžcem, který v Ostravě zaběhl tuto trať pod 8 minut. Byli jsme součástí osobního rekordu a splnění limitu pro mistrovství Evropy české skokanky do výšky Amálie Švábíkové výkonem 460 cm. Nádherné bylo 2. místo skokana do dálky Radka Jušky.  Moc jsme fandili oštěpařům Víťězslavu Veselému a Jakubovi Vadlejchovi a oštěpařce Nikole Ogrodníkové, která také skončila na skvělém 2. místě - Nikola se s námi po závodě setkala, popovídali jsme si s ní a podepsala se nám na trička a kšiltovky.  Kromě Nikoly se za námi stavili i jiní čeští závodníci - Jan Friš, Daniel Kotyza, Lukáš Hodboď, Eva Kubíčková a Jan Sýkora. Nejsilnějším zážitkem bylo fandění italskému výškaři Gianmarcu Tamberimu, který dokázal zvednout a roztleskat celý stadion - vyhrál nejlepším výkonem letošní sezony 230 cm. I přesto, že cesta byla dlouhá, utekla nám a za všechny zážitky, setkání a podpisy stála!

Videa a fotografie najdete ve fotogalerii.